Akümülasyon Tankı ve Buffer Tank

Akümülasyon tankları genelde Hastaneler, Okullar, Avm, Oteller, Yurtlar Apartmanlar , Plazalar, Fabrikalar, Villa ve Konutlarda merkezi sıcak su hazırlama sistemlerinde sıcak suyu sağlayan ve depolayan sistemlerdir.

Avrupa standartlarında TS EN 12897 ve TS 736 standartlarında, dik tip depolama sisteminde, temizleme kapağına sahiptir, istendiğinde elektrikli ısıtıcı takılabilmesine uygun rezistans girişi hazır olarak imal edilmiştir.

Akümülasyon Tankları ısı kaynağına direkte bağlanabilir, büyük projelerde araya plakalı eşanjör kullanılması önerimizdir.

Akümülasyon tankları genelde emayedir.

Buffer tanklar ise genelde dkp siyah sacdan yapılır.

Buffer tanların içerisindeki su sabit sudur.

Akümülasyon tankları bazı durumlarda sisten de boyler kullanılmadıysa istisna durumlarda kullanım suyu olarak da kullanılabilir.

Akümülasyon tankları sıcak su ihtiyacı olan her yerde suyun hazırlanması ve depolanması için kullanılır.

Akümülasyon tankları Isı Pompası kullanımında Kışın sıcak su üretimiyle ısıtmaya destek verir, Yazın da soğuk su üretimiyle soğutmaya destek verir ve bu kullanma sistemi çok ciddi enerji tasarrufu elde eder.

İstenilirse elektrikli ısıtıcı ( rezistans ) ile desteklenebilir.
• 100 litre’den 6.000 litre arasında kapasiteler mevcuttur.
• 100 litre’den 600 litre’ye kadar 50 mm kalınlığında poliüretan izole, galvaniz sac üzeri elektrostatik toz boyalı ve kılıflı ürünler mevcuttur.
• 800 litre’den 6.000 litre’ye kadar özel sünger izole, winlex kılıflı ürünleri de vardır.